HP نسل جدید سرورهای پرولاینت خود را عرضه کرد

DL380G7HiRes

سرور‌های نسل هفتم پرولاینت HP با پردازنده‌های سری Opteron 6100 کمپانی AMD ارزش افزوده بیش‌تر و بازگشت سرمایه سریع‌تر را به همراه دارند.

HP امروز سه سرور جدید نسل هفتم پرولاینت خود را معرفی کرد. ویژگی این محصولات نسبت به نسل‌های قبلی کارایی بیش‌تر و توان مصرفی کم‌تر است.

با داشتن نسبت تثبیت[۱] ۲۳:۱، سرور‌های نسل هفتم پرولاینت HP با پردازنده‌های سری Opteron 6100 کمپانی AMD دارای بازدهی بیش‌تری هستند و بازگشت سرمایه اضافه آن‌ها حداکثر ۲ ماه طول می‌کشد. این خط تولید شامل سرور‌های نصب شونده در رک DL 165 G7، DL 385 G7 پرولاینت HP و هم‌چنین سرور SL 165z G7 پرولاینت HP است که بدون پوسته[۲] عرضه می‌گردد.

سرورهای پرولاینت HP‌، بخشی از مجموعه زیر‌ساخت‌های هم‌گرای HP هستند که در آن‌ها سرور‌ها، سیستم‌های ذخیره، تجهیزات شبکه و تجهیزات سازمان به صورت یک‌پارچه در آمده‌اند تا بخش IT بتواند پاسخ‌گوی نیاز‌های کسب و کار باشد. سرور‌های پرولاینت HP،‌ دارای ساختار ماژولار با بلوک‌های استاندارد هستند. این سرورها می‌توانند زیر‌ساخت‌های هم‌گرای مورد نظر مشتری را فراهم نمایند.

شرکت شبکه اطلاعات دارایی‌های MLS[۳] یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خدمات فهرست چندگانه[۴] ایالات متحده آمریکا است که دارای نزدیک به ۳۰ هزار کاربر می‌باشد. این شرکت جهت بهبود خدمت‌رسانی به مشتریان خود به استفاده از سرورهای پرولاینت HP با پردازنده‌های AMD‌ روی آورده است.

مت لاوال، مدیر تکنولوژی این شرکت می‌گوید: ما معمولاً با تقاضای فصلی رو‌به‌رو هستیم که در طول بهار بیش از ۵۰۰ درصد افزایش می‌یابد، این افزایش حجم کار روی زیر‌ساخت‌های سرور ما کیفیت خدمت‌رسانی به مشتریان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. حال که تعداد کاربران هم‌زمان ما افزایش یافته است، ما می‌توانیم از این تعداد بیش‌تر پشتیبانی کرده و هم‌زمان بار‌گذاری صفحات را نیز سریع‌تر انجام دهیم. تکنولوژی منطق گرمایی یک‌پارچه[۵] HP در کاهش کل توان مصرفی و هم‌چنین هزینه‌های خنک‌کردن سیستم تا حداکثر ۶۰۰ درصد به ما کمک می‌کند.

مناسب برای کاهش مصرف انرژی

سرور‌های پرولاینت HP دارای تکنولوژی منطق گرمایی HP هستند تا میزان توان مصرفی را کاهش دهند. کاهش توان مصرفی از طریق روش‌های کاهش مصرف انرژی زیر به دست می‌آید:

–         دریای حس‌گر‌های[۶] HP سیستم خنک‌کننده را بهینه کرده و بازدهی را از طریق رد‌یابی خودکار فعالیت‌های گرمایی با استفاده از ۳۲ حس‌گر‌ هوشمند که در نقاط حیاتی قرار دارند افزایش می‌دهد. حس‌گر‌ها به صورت خود‌کار اجزاء سیستم نظیر پنکه‌ها[۷]، حافظه‌ها و بخش‌های پردازش ورودی/خروجی را تنظیم می‌کنند تا مصرف انرژی کاهش یابد.

–         تکنولوژی پوشش توان دینامیک[۸] HP در کنترل درونی[۹] HP بهره‌برداری از پایگاه‌ داده را بهبود بخشیده، انرژی‌ مصرفی غیر ضروری را بازیابی کرده و به مدیران IT‌ اجازه پایش و کنترل دقیق توان مصرفی هر سرور را می‌دهند. با پوشش توان مصرفی هر سرور، مشتریان می‌توانند ظرفیت پایگاه‌ داده خود را تا سه برابر افزایش دهند.

–         مشاور توان HP برای مشتریان امکان افزایش بازده با استفاده از پیکربندی دقیق‌تر سیستم‌ها بر اساس راه‌نمای مصرف توان به‌هنگام و حجم کار‌های خاص را به همراه دارد.

هم‌چنین، نو‌آوری‌های افزایش دهنده بازده انرژی در سرورهای پرولاینت HP به همراه پردازنده‌های سری Opteron 6100 کمپانی AMDنسبت کارایی به وات مصرفی را تا ۲۷ برابر افزایش داده‌اند.

بیشینه کردن سودمندی[۱۰] سرور

سرور‌های پرولاینت HP دارای مجموعه‌ کاملی از تکنولوژی‌های مدرن درونی و ابزار‌های انعطاف‌پذیر جهت بیشینه کردن سودمندی زیر‌ساخت‌های IT هستند. این موارد عبارتند از:

–         نرم‌افزار کنترل درونی HP مدیریت سودمندی را بهبود بخشیده و با فراهم کردن امکان پایش و کنترل زیرساخت سرور در محل و یا از راه دور، هزینه‌های بهره‌برداری را تا ۴۸ هزار دلار برای هر ۱۰۰۰ کاربر کاهش می‌دهد.

–         خاموشی پیش‌رفته یک‌پارچه[۱۱] HP برای مشتریان امکان ساده‌سازی مدیریت و حل مشکلات، مستقل از وضعیت بهره‌برداری از سرور را از هر مکانی فراهم می‌کند.

–         نرم‌افزار پشتیبانی از راه دور درونی[۱۲] HP با استفاده از پشتیبانی از راه دور امن سرور‌ها و سیستم‌های ذخیره HP، زمان رفع عیب را تا ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. این پشتیبانی شامل پایش خرابی سخت‌افزارها است تا قبل بروز مشکل بتوان نسبت به رفع عیب اقدام نمود.


[۱] – Consolidation ratio

[۲] – Skinless

[۳] – MLS Property Information Network

[۴] -Multiple Listing Service (MLS)

[۵] – Integrated thermal logic technology

[۶] – Sea of sensors

[۷] – Fan

[۸] – Dynamic power capping

[۹] – Insight Control

[۱۰] – Productivity

[۱۱] – Integrated lights – out advanced

[۱۲] – Insight remote support software

HP نسل جدید سرورهای پرولاینت خود را عرضه کرد

HP نسل جدید سرورهای پرولاینت خود را عرضه کرد

سرور‌های نسل هفتم پرولاینت HP با پردازنده‌های سری Opteron 6100 کمپانی AMD ارزش افزوده بیش‌تر و بازگشت سرمایه سریع‌تر را به همراه دارند.

HP امروز سه سرور جدید نسل هفتم پرولاینت خود را معرفی کرد. ویژگی این محصولات نسبت به نسل‌های قبلی کارایی بیش‌تر و توان مصرفی کم‌تر است.

با داشتن نسبت تثبیت[1] 23:1، سرور‌های نسل هفتم پرولاینت HP با پردازنده‌های سری Opteron 6100 کمپانی AMD دارای بازدهی بیش‌تری هستند و بازگشت سرمایه اضافه آن‌ها حداکثر 2 ماه طول می‌کشد. این خط تولید شامل سرور‌های نصب شونده در رک DL 165 G7، DL 385 G7 پرولاینت HP و هم‌چنین سرور SL 165z G7 پرولاینت HP است که بدون پوسته[2] عرضه می‌گردد.

ادامه مطلب …

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *